Keklik Yumurtasının Özellikleri
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Keklik Yumurtasının Özellikleri

Keklik yumurtası, pek çok yumurta çeşidi gibi protein bakımından çok zengindir. Genellikle belirli yaştaki çocukların beden ve zihin gelişimlerine yardımcı olacak proteini, keklik yumurtası sayesinde karşılayabilirsiniz. Özellikle bronşit ve üst solunum enfeksiyonlarına gibi sorunlara, keklik yumurtası çok iyi gelmektedir.

Hayvansal proteinler, kişilere vermiş oldukları enerjinin yanı sıra gelişim ve sağlık olarak da yardımcı olmaktadır. Hayvansal proteinlerin ilk sırasında kanatlı kümes hayvanlarının o eşsiz yumurtaları gelir. Keklik yumurtasının içeriğinde bulunan besleyici mineral ve vitaminlerin çokluğu, yaygın olarak tüketilen tavuk yumurtasından oldukça farklı bir yumurta varsa o da keklik yumurtasıdır.

Diğer yumurtalara oranla fazla protein içermesi ve proteinlerin ana maddesi olan aminoasitler keklik yumurtasında yeterli miktarda bulunarak, kişilere sağlıklı bir yaşamın kapısını aralamaktadır.

Keklik yumurtası tüketimi

Keklik yumurtası tüketimi, her ne kadar isteğe ve kişilerin zevkine bırakılsa da aslında en doğrusu çiğ olarak veya az pişmiş olarak tüketilmesidir. Yumurtaların pek çoğu yapıları gereği çok hassastır. Özellikle de keklik yumurtası, fazla pişirilmesi halinde protein kaybı neden olabilir. Bu nedenden ötürü az pişirin ve tam enerji sağlayın.

Keklik yumurtası saklama ve tüketim koşulu

Diğer yumurtalar gibi serin ortamda saklanmalıdır. Özellikle taze olarak tüketilmeli ve saklama koşulları iyi değerlendirilmelidir. Sıcak ver ıslak ortamda bozulma gösterebileceğinden saklanılan ortamın derecesi ve ıslaklığı değerlendirilmelidir. Keklik yumurtasının kalitesinde değişim olmadan ve beyazı sarısından ayrılmadan tüketilmesinde fayda var.

Keklik Yumurtası Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Kaya Kekliği

Kaya Kekliği

Keklik

Keklik

Popüler İçerikler

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Keklik Ne Yer?

Keklik Ne Yer?

Keklik Yetiştiriciliği Keklik Nasıl Yetiştirilir

Keklik Yetiştiriciliği Keklik Nasıl Yetiştirilir

Keklik Yemi Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Keklik Yemi Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Ur Kekliği Özellikleri

Ur Kekliği Özellikleri

Kuluçka Süreleri

Kuluçka Süreleri